لوگو تکویندوز

تحقیق درباره پنجره های دوجداره

فهرست مطالب

 • بررسی و تحقیق درباره پنجره های دوجداره

  پنجره ها یکی از شاخص های مهم بهره وری انرژی یک ساختمان هستند و از دهه های گذشته تاکنون تحقیقات گسترده ای انجام شده است. این مقاله عملکرد فن‌آوری‌های مختلف پنجره را بررسی می‌کند که ویژگی‌های فیزیکی و نوری پنجره‌های سنتی و فناوری‌های پنجره پیشرفته را پوشش می‌دهد. در فناوری‌های پنجره، یکی از مهم‌ترین پارامترها، مقدار عبور حرارتی آن یا به نام U -value است. در این مقاله به رابطه بین پارامترهای فیزیکی و نوری انواع مختلف پنجره ها و U آن می پردازیم.-ارزش. علاوه بر این، این مقاله همچنین طیف گسترده ای از اطلاعات، از جمله شکاف های تحقیقاتی در فناوری های پنجره را در اختیار خوانندگان علاقه مند قرار می دهد. در میان نتایج اصلی، ما دریافتیم که، اگرچه پیشرفت‌های متعددی در این زمینه در دهه گذشته حاصل شده است، تحقیقات بیشتری برای توسعه فناوری‌های پنجره‌ای مورد نیاز است که نه تنها دارای خواص عایق بالایی هستند، بلکه می‌توانند نیرو نیز تولید کنند.

   

  درباره قیمت پنجره دوجداره بیشتر بدانید

  بررسی و تحقیق درباره پنجره های دوجداره

   پنجره دوجداره چیست؟

   

  پنجره دوجداره به پنجره ای اطلاق می شود که دارای دو جداره شیشه ای باشد. جزء اصلی پنجره واحد آب بندی شده دو جداره است که به عنوان واحد شیشه ای عایق (IGU) نیز شناخته می شود که در یک قاب از UPVC، آلومینیوم یا ترمال بریک قرار می گیرد.

  IGU از دو ورقه شیشه ای تشکیل شده است که توسط یک فریم جداکننده از هم جدا شده اند تا یک شکاف هوایی ایجاد کنند که با یک گاز عایق پر شده است. کمی شبیه یک ساندویچ نان شیشه ای با پر از هوا.

  مزیت اصلی شیشه های دوجداره عایق حرارتی است – برای حفظ گرما در یک اتاق و در عین حال جلوگیری از ورود هوای سرد از بیرون به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی اتاق.

  پنجره‌های دوجداره چنان تفاوتی در بهره‌وری انرژی ایجاد می‌کنند که مقررات ساختمان در سال ۲۰۰۲ تنظیم شد، به این معنی که همه پنجره‌های جایگزین باید دارای حداقل درجه دو جداره C باشند – مگر اینکه ملک یک ساختمان فهرست‌شده یا در منطقه حفاظت‌شده باشد.

  چه کسی پنجره دوجداره را اختراع کرد؟

   

   

  شاید یادآوری زمان قبل از پنجره دوجداره سخت باشد، زیرا امروزه اکثر خانه‌ها پنجره‌های خود را ارتقا داده‌اند تا مصرف انرژی بیشتری داشته باشند. اما، روزی روزگاری، همه ما در خانه‌هایی زندگی می‌کردیم که پنجره‌های سرد و لرزان داشت.

   

  ادعاهای مختلفی در مورد اینکه چه کسی برای اولین بار پنجره های دوجداره را آزمایش کرد وجود دارد، اما به طور کلی تصور می شود که اسکاتلندی ها اولین کسانی بودند که در دوران ویکتوریا اینکار را کردند. افزودن یک شیشه دوم به پنجره های موجود خود برای جلوگیری از عناصر خشن اسکاتلندی. اگر چه، اشاره شده است که رومی ها نیز سیستم حفظ حرارت خود را داشتند.

   

  از نظر تجاری، پنجره دوجداره در ایالات متحده در سال ۱۹۳۰ توسط CD Haven “اختراع” شد و بعداً توسط یک شرکت شیشه ای اوهایو به عنوان “Thermopane” ثبت شد. پس از این، در دهه ۵۰، پنجره های دو جداره شروع به فیلتر کردن خانه های آمریکایی ها کرد.

   

  در سال ۱۳۸۳ ، تهران، تکویندوز زندگی خود را با فروش نسخه ای از شیشه های ثانویه آلومینیومی آغاز کرد. در سال ۱۳۸۹ زمانی که اولین محصول پنجره دوجداره آلومینیومی خود را توسعه دادیم. در سال ۱۳۹۲، پنجره دوجداره یو پی وی سی ما ساخته شد و این به سرعت به پنجره انتخابی برای مردم تبدیل شد.

  انواع پنجره دوجداره

  پنجره دوجداره چگونه کار می کند؟

   

   

  پنجره دوجداره با ایجاد یک شکاف هوا عمل می کند که در برابر انتقال حرارت بین دو منطقه دمایی مختلف (داخل و خارج) عایق می شود.

   

  دو صفحه شیشه در یک واحد (IGU) که ​​توسط یک نوار فاصله از هم جدا شده اند مهر و موم شده اند.

   

  فضای بین شیشه‌ها (معمولاً ۱۲-۶ میلی‌متر) یک شکاف هوایی ایجاد می‌کند که انتقال حرارت (گرم یا سرد) را با رسانایی کند می‌کند – گرما را به دام نمی‌اندازد، اما حرکت گرما را برای کاهش اتلاف گرما کاهش می‌دهد.

   

  از آنجایی که هوا نمی تواند در شکاف باریک بین شیشه ها به گردش درآید، همرفت هوا کند می شود و این امر انتقال حرارت را نیز کاهش می دهد.

  پنجره دوجداره چگونه اتلاف حرارت را کاهش می دهد؟

   

  پنجره دوجداره اتلاف حرارت را از طریق بالشتک حرارتی و عایق هوای موجود در واحد مهر و موم شده کاهش می دهد.

  با برخورد هوای سرد به جداره خارجی شیشه، صفحه شیشه دما را به لایه گاز آرگون منتقل می کند.

  گاز آرگون سرعت انتقال حرارتی به هوا را ۳۴ درصد کاهش می دهد و رسانش گرما را بین دو درجه حرارت متفاوت کند می کند.

  بنابراین، لایه آرگون اختلاف دمای کمتری را به صفحه داخلی شیشه منتقل می کند که در دمای متوسط ​​بین شیشه آرگون و اتاق باقی می ماند.

  به همین ترتیب، هنگامی که هوای گرم اتاق با شیشه داخلی برخورد می کند، گاز آرگون انتقال گرما را از داخل به بیرون کند می کند. و گرما در اتاق حفظ می شود.

  در یک واحد دوجداره، شیشه بیرونی و داخلی دارای دماهای متفاوتی خواهند بود.

  قیمت پنجره ضد صدا با قیمت مناسب

  پنجره دوجداره چگونه صدا را کاهش می دهد؟

   

  صوت انرژی است که به صورت امواج مانند امواج روی دریا با ارتعاش مولکول های هوا و اجسامی که با آنها در تماس است حرکت می کند. هنگامی که امواج صوتی به شیشه برخورد می کند، شیشه در فرکانس موج صوتی می لرزد و ارتعاش را به مولکول های هوا در طرف دیگر شیشه منتقل می کند.

  همانطور که موج صوتی حرکت می کند، اجسام متراکم انرژی را جذب می کنند که فرکانس امواج را هنگام عبور کاهش می دهد. به همین دلیل است که اگر گوش خود را به دیوار بچسبانید، می توانید صحبت های مردم را از طرف دیگر بشنوید، اما اگر از دیوار فاصله بگیرید، نمی توانید آن را بشنوید.

  صدا ارتعاش موجی طولانی تری نسبت به نور دارد که به این معنی است که می تواند در گوشه ها خم شود (انعکاس) و مهار آن بسیار دشوارتر از نور است. اگر دریچه تراشه ای دارید، حتی اگر پنجره شما بسته باشد، باز هم می توانید سر و صدای زیادی بشنوید. همچنین به این معنی است که اگر مهر و موم ها در واحد دوجداره از کار بیفتند، صدای افزایش نشتی از پنجره را خواهید شنید.

  شیشه دوجداره با جذب مقداری انرژی و کاهش فرکانس ارتعاش هنگام انتقال از طریق شیشه و لایه گاز آرگون، نویز را کاهش می دهد. هنگامی که موج صوتی از سمت دیگر پنجره عبور می کند، موج صوتی کمی کاهش می یابد و نویز کمی آرام تر می شود.

  با این حال، کلید کاهش نویز تا حد ممکن این است که امواج و فرکانس های صوتی را هنگام عبور از یک ماده مختل کنند. این کار را می توان با ترکیب ضخامت های مختلف شیشه نزدیک به هم انجام داد

   پنجره دوجداره ضد صدا از یک پوشش لمینت ویژه اضافی برای جذب انرژی بیشتر امواج و کاهش فرکانس در هنگام عبور استفاده می کند.

  پنجره دوجداره چگونه ساخته می شود؟

   

  واحد مهر و موم (IGU) بخشی جدایی ناپذیر از پنجره دوجداره و بخشی است که مستعد خرابی است. اینجاست که کیفیت ساخت واقعا اهمیت دارد.


  یک واحد دو جداره با برش دو جداره شیشه به اندازه ایجاد می شود – تمام واحدهای تکویندوز با اندازه گیری ساخته شده اند. میله های اسپیسر به اندازه ای آماده می شوند که ماده خشک کننده داخل آن باشد.


  میله‌های فاصله‌گیر آلومینیومی قدیمی رسانای دما هستند و به عنوان پل‌های حرارتی عمل می‌کنند که سرما را از پنجره بیرونی به داخل منتقل می‌کنند. به همین دلیل است که لبه واحد شیشه همیشه نقطه ضعفی بوده است که در آن سردترین است. میله‌های جداکننده لبه گرم از فولاد ضد زنگ و پلی پروپیلن ترکیب شده‌اند که سرعت هدایت حرارتی پایینی دارد و این امر باعث کاهش اتلاف حرارت در لبه واحد مهر و موم می‌شود.


  یک شیشه با میله های فاصله در موقعیت قرار داده شده است. این از طریق محفظه پر از آرگون ما حرکت می کند و در حین حرکت، شیشه دوم دقیقاً در بالا فشار داده می شود و واحد را آب بندی می کند و آرگون را به دام می اندازد.


  ما واحدهای خود را توسط یک ربات در یک محفظه پر از آرگون می سازیم تا مطمئن شویم تنها چیزی که در واحد مهر و موم شده ما آرگون است. شرکت‌های دیگر دو سوراخ در قاب سوراخ می‌کنند و آرگون را با دست پمپاژ می‌کنند که می‌تواند واحد را با مخلوطی از هوا و آرگون پر کند. با سوراخ نکردن قاب، یکپارچگی ساختاری و مهر و موم هوای قاب را حفظ می کنیم.


  سپس دستگاه با یک درزگیر مبتنی بر قیر در اطراف لبه آب بندی می شود. درزگیر را در حالت مذاب می‌زنیم تا در صورت انجام این کار خم شود و یونیت در برابر هوا بماند.


  بلند کردن شیشه با دست فشار غیرضروری به شیشه وارد می کند که می تواند منجر به تاب برداشتن و نقص بینایی شود. ما واحدهای خود را به صورت مکانیکی مونتاژ می کنیم تا شیشه ها به طور یکنواخت با استفاده از مکنده بلند شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ بخشی از شیشه تحت فشار قرار نمی گیرد تا یکپارچگی و کیفیت حفظ شود.


  سپس واحد دو جداره برای مونتاژ در مواد قاب انتخابی آماده است.  مزایای شیشه دوجداره چیست؟

   

  انتقال حرارتی، بهره خورشیدی، نقطه شبنم، فرکانس صدا و رسانش – آنچه در واقعیت به معنای تمام این اطلاعات است این است که شیشه دوجداره:


  • سر و صدای خارجی بیشتری را از خانه خود دور نگه دارید
  • گرمای بیشتری را حفظ کنید و خانه خود را گرمتر نگه دارید
  • تراکم در پنجره های خود را کاهش دهید
  • مقدار انرژی را که برای گرم کردن خانه خود مصرف می کنید کاهش دهید
  • قبض انرژی خود را کاهش دهید
  • به ارزش خونه ات اضافه کن

  اگر به فکر ارتقای پنجره های خود هستید، تمام پنجره های ما به صورت سفارشی از طیف وسیعی از محصولات شیشه ای مختلف ساخته شده اند.


  اگر یک اتاق سرد اضافی دارید که نور نمی‌گیرد، اتاقی که بیش از حد آفتاب می‌گیرد، یا اتاق خوابی رو به جاده‌ای پر سر و صدا دارید – ما می‌توانیم پنجره‌ای عالی برای شما بسازیم.

   
   

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  تحقیق درباره پنجره های دوجداره
  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد

  محمد غلام نژاد هستم سی و سه سالمه،سالهاست که در صنف درب و پنجره هستم به خاطر علاقه زیادی که از بچگی به کامپیوتر و طراحی داشتم،این سایتو طراحی کردم تا بتونم با انتشار مطالب کاربردی صنف درب و پنجره رسالت خودمو انجام بدم و کمکی هر چند کم به هموطنانم بکنم
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.