بررسی درب و پنجره ترمال بریک

 • درب و پنجره ترمال بریک

   

  آشنایی با درب و پنجره ترمال بریک

   

  در طول پنج سال گذشته، تعداد فزاینده‌ای از تولیدکنندگان درب و پنجره در ایران، سیستم‌های درب و پنجره ترمال بریک را به مجموعه محصولات خود اضافه کرده‌اند. افزایش آگاهی و تقاضا برای مصالح ساختمانی کارآمد انرژی باعث توسعه محصول در این زمینه شده است که منجر به ارائه سیستم های پنجره و درب می شود که بهبود قابل توجهی در راندمان حرارتی و خواص عایق ارائه می دهد.

  در دنیا، سیستم‌های پنجره آلومینیومی ترمال بریک معمولاً از یکی از دو فناوری برای دستیابی به نتیجه مطلوب برای به حداقل رساندن انتقال حرارت از طریق قاب آلومینیومی استفاده می‌کنند: ریختن و پل زدایی. یا استرات و اسپیسر که به نام زیپ اکستروژن شناخته می شود.

   

  درباره نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک چگونه است؟ بخوانید

   

  1. ریختن و پل زدایی

   

  در سیستم‌های پنجره ترمال بریک با استفاده از فناوری ریزش و پل زدایی، قاب پنجره ابتدا به صورت یک تکه اکسترود می‌شود که دارای یک فرورفتگی توخالی در مرکز است. سپس این حفره توخالی با پلاستیکی پر می شود که سخت می شود تا یک قطعه میانی تشکیل شود.

  قطعه اتصال آلومینیوم آسیاب می شود و تنها پلاستیک تزریق شده باقی می ماند تا به دو نیمه آلومینیوم بپیوندد. از نظر عملکردی، قطعه به دست آمده مانند یک اکستروژن ساده آلومینیومی بریده، میله و مونتاژ می شود. پلاستیک از نظر حرارتی جریان گرما را بین داخل و خارج کند می کند.

   

  2. زیپ اکستروژن

   

  در سیستم های پنجره ترمال بریک با استفاده از تکنولوژی اکستروژن زیپ/استرات و اسپیسر، اکستروژن های جداگانه برای عناصر داخلی و خارجی قاب آلومینیومی طراحی و اکسترود می شوند. سپس این پروفیل ها با استفاده از تعدادی نوار پلی آمید به هم وصل می شوند که به دقت در محل قرار می گیرند تا خواص عایق بودن پنجره به حداکثر برسد. نوارها بین عناصر آلومینیومی داخلی و خارجی قلاب شده و محکم می شوند و از دستگاهی برای “زیپ” نوارها به آلومینیوم استفاده می شود و یک پروفایل واحد با همان استحکام و خواص انبساط مانند قاب پنجره آلومینیومی سنتی ایجاد می کند که عملکرد طولانی مدت و دوام را تضمین می کند. 

   

  درباره قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بیشتر بدانید

  عکس عملیات زیپ پروفیل پنجره ترمال بریک

  ترمال بریک چیست؟

   

  ترمال بریک درج یک ماده عایق مانند پلی آمید است که انتقال حرارت را از طریق پروفیل آلومینیومی معماری قطع می کند.

  با در نظر گرفتن افزایش قیمت انرژی، همه برای عایق کاری بهینه خانه خود تلاش می کنند. اکثر مردم بلافاصله به عایق سقف و دیوار فکر می کنند که با شیشه های دوجداره یا حتی سه جداره تکمیل می شود، در حالی که پروفیل های پنجره اغلب نادیده گرفته می شوند. این اتصال حیاتی کلیدی است، زیرا شیشه دوجداره یا سه جداره شما تنها در صورتی سودآور خواهد بود که قاب نیز به درستی عایق بندی شده باشد. این امر به ویژه برای پروفیل های ترمال بریک آلومینیومی مهم است.

   

   

  “دلپذیر!” وقتی از مردم پرسیده شد که دوست دارند خانه‌شان در تمام طول سال چه دمایی داشته باشد، بسیاری از مردم پاسخ می‌دهند. همه دوست دارند در زمستان که هوای بیرون سرد است به طرز دلپذیری گرم باشند، و در تابستان حتی زمانی که دمای بیرون به ارتفاعات نامطلوب می رسد، خنک باشند. انتخاب صحیح پنجره ها هم شیشه و هم پروفیل ها برای رسیدن به دمای دلپذیر داخلی بسیار مهم است.

   

  آلومینیوم: مزایای بسیار، یک نقطه ضعف

   

  پروفیل های پنجره در همه اندازه ها و رنگ ها و در بسیاری از مواد مختلف وجود دارد. چوب، یو پی وی سی و آلومینیوم برای چندین دهه بیشترین استفاده را داشته اند. آلومینیوم مزایای زیادی دارد: در برابر زنگ زدگی و مواد شیمیایی مقاوم است، به نگهداری کمی نیاز دارد، محکم است و بنابراین بعید است که تاب خورده یا جابجا شود، و آسیب پذیری کمتری در برابر شکستگی دارد. علاوه بر این، آلومینیوم تقریباً در هر رنگی وجود دارد، عمر طولانی دارد، عایق صوتی خوبی را تضمین می کند و می تواند به طور کامل بازیافت شود.

  تا چند دهه پیش، آلومینیوم یک نقطه ضعف بزرگ نسبت به چوب و PVC داشت: عایق حرارتی محدود آن. مقدار U f آن ، که میزان گرمایی را که از پروفیل پنجره عبور می‌کند، نشان می‌دهد، خیلی زیاد است. اگر پنجره های شما دارای پروفیل های آلومینیومی استاندارد باشند، خانه شما ممکن است متراکم یا حتی کپک بزند. علاوه بر هزینه های بالای تعمیر، کپک خانگی مشکلات تنفسی مانند آسم را نیز تشدید می کند.

   

  نوارهای پلی آمید پنجره ترمال بریک

   

  این نقطه ضعف اکنون کاملاً از بین رفته است. در واقع، به لطف توسعه اختراع جدیدی به نام پروفیل های ترمال بریک، آلومینیوم حداقل به خوبی رقبای خود است. در این پروفیل ها که با دستگاه های تخصصی مانند آلورولر EVO تولید می شوند ، یک نوار پلی آمیدی بین قسمت های داخلی و خارجی پروفیل قرار می گیرد.

  پلی آمید پلاستیکی است که بیش از 500 برابر بهتر از آلومینیوم عایق بندی می کند، بنابراین پروفیل های ترمال بریک مقدار U f بسیار کمتری دارند – و گرما یا سرمای بسیار کمتری را منتقل می کنند. در نتیجه، خانه شما در زمستان گرم‌تر می‌ماند، در حالی که در تابستان گرمای بیرون را راحت‌تر حفظ می‌کنید.

   

  ترمال بریک چیست؟

  پروفیل ترمال بریک

   

  به دلیل ضریب انتقال حرارت بالای آلومینیوم، این فلز می تواند گرما و سرما را منتقل کند. در پروفیل آلومینیوم ترمال بریک دو قطعه آلومینیوم توسط دو تیغه پلی آمید به هم متصل شده و دو جداره می شوند. این روش باعث انتقال حرارت در این نوع پروفیل نمی شود.

  پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک از انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر جلوگیری می کند. در واقع اصطلاح Thermal Break به دلیل جلوگیری از انتقال حرارت به این سیستم اطلاق می شود. نتیجه استفاده از پروفیل های دوجداره جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جداره بیرونی به جداره داخلی و بالعکس می باشد. هنگام استفاده از پروفیل های دوجداره برای در و پنجره، کاهش 38 درصدی اتلاف انرژی گرمایی در فصل سرد و کاهش 32 درصدی اتلاف انرژی سرما در فصل گرم، کاهش 28 درصدی مصرف سوخت، کاهش 20 درصدی در هزینه سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و همچنین در مقدار قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

   

  انواع پروفیل ترمال بریک

   

  پروفیل های درب و پنجره ترمال بریک دارای انواع مختلفی است که با ضخامت ها و سیستم ها و سری های مختلف تقسیم میشود

  از جمله آنها میتوان به سیستم های لولایی و کشویی با ضخامت ها و سری های مختلف اشاره کرد

  در سری لولایی پروفیل ترمال بریک میتوان به سری 60 و 70 و در سری های  کشویی میتوان به سری 77 و 111 و 143 اشاره کرد

  پروفیل های ترمال بریک دارای مدل های پروفیلی برای ساخت و اجرای نمای ساختمان می باشد که به آنها پروفیل کرتین وال می گویند

  پروفیل های کرتینوال ترمال بریک نبز در مقاطع و ضخامت های مختلف موجود می باشد

   

  قیمت پروفیل ترمال بریک

   

  قیمت پروفیل آلومینیومی ترمال بریک بر حسب کلیوگرم محاسبه میشود که با توجه به برند آن قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود

  البته نوع رنگ پروفیل ترمال بریک نیز بر قیمت آن تاثیر گذار است

   

  درباره پنجره ترمال بریک آکپا AKPAI با قیمت عالی بیشتر بدانید

  پنجره ترمال بریک یا نرمال بریک

   

  وقتی صحبت از پنجره ها می شود، همیشه همه چیز به شیشه نیست. این قاب همچنین بر میزان مصرف انرژی شما تأثیر می گذارد. حتی صدا نیز بسته به نوع قاب پنجره شما می تواند رفتار متفاوتی داشته باشد. همانطور که آلومینیوم روی پنجره ها عالی است، یک نقطه ضعف وجود دارد که می تواند مشکلات مختلفی را برای خانه شما ایجاد کند.  

  به عنوان مثال، واقعاً کار خوبی برای معلق ماندن به گرما انجام نمی دهد. برای حل این مشکل، ممکن است چیزی به نام پنجره های ترمال بریک را در نظر بگیرید. در زیر راهنمایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تفاوت بین پنجره‌های ترمال بریک در برابر پنجره‌های نرمال بریک را درک کنید. 

  پنجره های دارای ترمال بریک می توانند به حفظ گرما و رسانایی نویز با سرعت کمتری کمک کنند. خواص مقاوم در برابر حرارت به قدری عالی است که حتی شعله های آتش نیز آسیبی نمی بیند، که نمی توان آن را در مورد پنجره های غیر شکسته حرارتی گفت. در حالی که تعمیر و نگهداری را بیشتر کاهش می‌دهید، یک لایه دفاعی اضافه می‌کنید، حتی اگر پنجره‌های آلومینیومی استاندارد قبلاً در تمیز کردن آسان رتبه بهتری نسبت به سایر انواع دارند.

  پنجره های شما بیشتر دوام می آورند و دیگر نگران خوردگی نخواهید بود. از سوی دیگر، پنجره های نرمال می توانند خانه شما را در معرض عناصر قرار دهند. در نتیجه سطح راحتی کمتری نسبت به آنچه که با پنجره های ترمال دارند به دست می آید. برخی از مردم ممکن است آن را لوکس بدانند، اما این فقط به این دلیل است که آنها به پیامدهای آن فکر نمی کنند.

  عملکرد پنجره‌های شما بستگی به این دارد که چقدر می‌توانند با تغییرات محیط سازگار شوند. پنجره های آلومینیومی که همه به آن عادت دارند، بسته به آنچه در بیرون می گذرد، نسبت به افزایش گرما و از دست دادن گرما آسیب پذیر هستند. یک قاب فلزی جامد برای جلوگیری از انتقال گرما و سرما کافی نیست، بنابراین شما نیاز به عایق بندی مناسب دارید تا هزینه انرژی شما افزایش پیدا نکند.

  عکس پنجره ترمال بریک

  مزایا و معایب پنجره ترمال بریک

   

  پنجره های ترمال بریک دارای مزایای بسیاری هستند، از جمله:

   

  R-Value بهتر

   

  R-value یک پنجره سطح عایق بودن آن را نشان می دهد. هر چه مقدار R بالاتر باشد، پنجره بهتر می تواند گرما را در داخل یا خارج نگه دارد.

  پنجره های تک جداره کمترین مقدار R را دارند و بازده انرژی بسیار کمی را ارائه می دهند – کمتر از 1.

  پنجره های دوجداره و سه جداره دارای مقادیر R بسیار بالاتری هستند که به معنای انتقال حرارت کمتر، خانه راحت تر و هزینه کمتر انرژی است.

   

  مقدار R معمولی برای پنجره های دوجداره و سه جداره به شرح زیر است:

  • دوجداره با فضای هوایی 1/4 اینچی: 1.72 در زمستان؛ 1.64 در تابستان

  • دوجداره با فضای هوایی 1/2 اینچی: 2.04 در زمستان؛ 1.78 در تابستان

  • سه جداره با فضای هوایی 1/4 اینچی: 2.56 در زمستان؛ 2.27 در تابستان

  • سه جداره با فضای هوایی 1/2 اینچی: 3.22 در زمستان؛ 2.56 در تابستان

   

  همانطور که می بینید، پنجره های ترمال بریک سه جداره بالاترین مقدار R را ارائه می دهند، اما یک پنجره دوجداره همچنان بازده انرژی بسیار بیشتری نسبت به پنجره های تک جداره ارائه می دهد.

  به خاطر داشته باشید که اینها فقط مقادیر R معمولی هستند. پنجره‌های ترمال بریک وجود دارند که مقادیر R حتی بالاتری را ارائه می‌دهند که به معنای بهره‌وری انرژی بیشتر است.

   

  راحتی بهتر

   

  پنجره های ترمال بریک کم مصرف، فضای داخلی خانه شما را راحت تر می کند. آنها به جلوگیری از پیش نشینی کمک می کنند، بنابراین می توانید به راحتی در کنار پنجره حتی در گرم ترین یا سردترین روزها بنشینید.

  پنجره های ترمال بریک همچنین می توانند به جلوگیری از ایجاد نقاط سرد در اتاق ها کمک کنند، بنابراین بدون نیاز به افزایش گرما یا تهویه مطبوع، از راحتی کلی بهتری برخوردار خواهید شد.

   

  کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش

   

  بارزترین و بزرگترین مزیت نصب پنجره های ترمال بریک صرفه جویی در مصرف انرژی است. شیشه های متعدد و گاز عایق باعث کاهش انتقال حرارت می شود. در تابستان، گرما را بیرون نگه می دارند – جایی که به آن تعلق دارد. در زمستان از اتلاف گرما جلوگیری می کنند و هوای سرد را بیرون نگه می دارند.

  نصب پنجره های ترمال بریک به این معنی است که سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه شما برای گرم کردن یا خنک کردن خانه شما به سختی کار نمی کند. این به معنای صرفه جویی بیشتر در هزینه های انرژی شما در هر ماه است.

   

  تراکم کمتر

   

  پنجره های تک جداره مستعد تراکم هستند. تراکم زمانی اتفاق می افتد که تفاوت قابل توجهی بین دمای داخل و خارج وجود داشته باشد. این بیشتر در زمستان رایج است زیرا دما در طول شب بسیار پایین است.

  بزرگترین مشکل تراکم این است که باعث می‌شود دانه‌های آب روی پنجره تشکیل شود و روی آستانه چکه کند. با گذشت زمان، رطوبت می تواند به آستانه آسیب برساند.

   
  عکس درب و پنجره ترمال بریک

  پنجره ترمال بریک چقدر عمر می کند؟

   

  به طور متوسط ​​می توانید انتظار داشته باشید حداقل 45 سال صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشید.

  انواع درب و پنجره ترمال بریک

  پنجره ترمال بریک لولایی

  پنجره ترمال بریک لولایی سری TH60

  پنجره ترمال بریک آکاردئونی

  پنجره ترمال بریک آکاردئونی

  درب ترمال بریک لیفت اند اسلاید

  درب لولایی ترمال بریک

  پنجره کشویی ترمال بریک

  نمای کرتین وال ترمال بریک

  نمای کرتین وال ترمال بریک

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بررسی درب و پنجره ترمال بریک
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ادامه مطلب
  پنجره کشویی ترمال بریک

  پنجره کشویی ترمال بریک

  پنجره کشویی آلومینیومی ترمال بریک با ورود انواع مختلف پنجره ترمال بریک کشویی یا ریلی به بازار درب و پنجره دوجداره دیگر سیستم کشویی به یک یا چند گزینه محدود ...