پنجره ترمال بریک چیست؟نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک چگونه است؟

 • پنجره ترمال بریک چیست؟ نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک چگونه است؟

  آیا در حال حاضر پنجره های آلومینیومی دارید؟ آیا آنها اغلب مه آلود به نظر می رسند یا میعان را جمع آوری می کنند؟ پنجره تک جداره است یا پنجره دوجداره؟ پنجره های آلومینیومی جدید مزایای زیادی دارند، اما پنجره های آلومینیومی قدیمی تر به دلیل مه آلود شدن شیشه و تراکم شناخته شده اند. چه چیزی باعث می شود پنجره های آلومینیومی جدید اینقدر خوب باشند؟ پنجره های آلومینیومی مدرن با ترمال بریک طراحی شده اند. ما در این پست درباره نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک و دلیل ارزشمند بودن آنها صحبت خواهیم کرد.

  اگر می خواهید بین پنجره های آلومینیومی جدید یا متریال پنجره دیگری تصمیم بگیرید، بخوانید.

   

  درباره قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بیشتر بدانید

  پنجره ترمال بریک

  پنجره ترمال بریک چیست؟

   

  پنجره ترمال بریک، یک نوع پنجره است که در طراحی و ساخت آن از تکنولوژی ترمال بریک استفاده می‌شود. این نوع پنجره به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در مقایسه با پنجره‌های ساده، عملکرد و کارایی بهتری دارد. ترمال بریک به معنای قطع حرارت است و در صورت استفاده از این تکنولوژی در ساخت پنجره، از انتقال حرارت از داخل به خارج و بالعکس جلوگیری می‌شود.

  این امر باعث بهبود عملکرد انرژی‌ای پنجره می‌شود و در نتیجه صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش می‌شود. در ساخت پنجره ترمال بریک، دو قسمت جداگانه از جنس آلومینیوم استفاده می‌شود که با یک مانع حرارتی از یکدیگر جدا شده‌اند. این مانع حرارتی معمولاً از موادی مانند پلیمرهای تقویت شده با الیاف شیشه یا فلزات مقاوم استفاده می‌شود.

  این مانع حرارتی باعث انتقال حرارت از یک طرف به طرف دیگر و راهی برای انتقال حرارت از داخل به خارج یا بالعکس ایجاد نمی‌کند. با استفاده از پنجره ترمال بریک، میزان انتقال حرارت از داخل به خارج در فصل‌های سرد سال کاهش می‌یابد و از انتقال حرارت از خارج به داخل در فصل‌های گرم سال جلوگیری می‌شود.

  این ویژگی‌ها باعث می‌شود که دمای داخلی و خارجی منزل یا ساختمان ثابت بماند و نیاز به استفاده از سیستم‌های گرمایش و سرمایش کاهش یابد.

  علاوه بر این، پنجره ترمال بریک دارای ویژگی‌های دیگری نیز است که آن را از پنجره‌های ساده متمایز می‌کند. این نوع پنجره دارای عایق صوتی بالا است که باعث کاهش نفوذ صدا از خارج به داخل و برعکس می‌شود. همچنین، پنجره ترمال بریک دارای عایق حرارتی بوده و باعث جلوگیری از تشکیل بخار و مانع از ورود رطوبت به داخل می‌شود.

  در نتیجه، پنجره ترمال بریک به عنوان یک راهکار سازگار با محیط زیست و صرفه‌جویی در انرژی، در ساختمان‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پنجره باعث بهبود کیفیت زندگی ساکنان می‌شود و به دلیل کاهش مصرف انرژی، محیط زیست را نیز حفظ می‌کند.

  پنجره ترمال بریک چگونه کار می کند؟

   

  اصطلاح “ترمال بریک” در صنعت تولید در و پنجره برای توصیف ساخت و ساز پنجره استفاده می شود. این بدان معنی است که شما قاب آلومینیومی را طوری تولید می کنید که یک طرف داخلی و خارجی با مانع به هم وصل شده باشد. سد به مهار اتلاف انرژی حرارتی رسانا کمک می کند.

  ترمال بریک ها بخشی از قاب پنجره هستند اما بر نحوه انتقال دما به سایر قسمت های پنجره مانند شیشه نیز تأثیر می گذارند. بیشتر تلاش ها برای بهبود بهره وری انرژی به شیشه مربوط می شود زیرا شیشه بزرگترین سطح پنجره را تشکیل می دهد و به طور طبیعی به صرفه نیست. ترمال بریک یکی از معدود روش های بهبود کارایی است که مستقیماً به شیشه ارتباطی ندارد

  ترمال بریک چگونه ساخته میشود؟

   

  یک پروفیل ترمال بریک دارای یک نوار پلی آمید تقویت شده است که از نوعی ماده کامپوزیت غیرفلزی ساخته شده است. سازندگان نوار بین نمای آلومینیومی داخلی و خارجی پروفیل را برای ایجاد یک مانع عایق بندی می کنند. مواد برای نوار ذاتا دارای رسانایی حرارتی پایینی برای به حداقل رساندن انتقال گرما و سرما از طریق پروفیل پنجره است. در مقایسه با پروفیل چوبی یا آلومینیومی استاندارد، می تواند تأثیر بسیار مهمی بر انتقال انرژی داشته باشد.

   برای درک اثربخشی این پنجره ها برای خانه خود به آماری نیاز دارید↗ ؟ پنجره های ترمال بریک از دست دادن گرما در طول زمستان جلوگیری می کنند. در پنجره های قدیمی، 49 درصد از گرمای از دست رفته خانه در طول زمستان از پنجره ها خارج می شود. علاوه بر این، 87 درصد از گرمای دریافتی از بیرون از پنجره های سرد وارد می شود.

  آیا پنجره های ترمال بریک تراکم را متوقف می کنند؟

   

  پنجره های ترمال بریک می توانند به جلوگیری از تراکم کمک کنند. تراکم زمانی اتفاق می افتد که دمای اتاق با سطح داخلی پنجره ها متفاوت باشد. به دلیل وجود نوار پلی آمید تقویت شده، فضای داخلی پنجره بسیار نزدیک به دمای اتاق خواهد بود. متأسفانه، هیچ تضمینی وجود ندارد که پنجره شما حداقل کمی متراکم را تجربه نکند. پنجره های تازه نصب شده نیز می توانند بر روی شیشه متراکم شوند، به خصوص اگر در فصول هوای سرد نصب شوند. تراکم لزوماً به معنای وجود مشکل در پنجره نیست، اما تراکم و تراکم بیش از حد که به تجمع یخ تبدیل می شود می تواند منجر به مشکلات بزرگی شود.

  آیا پنجره های ترمال بریک در سبک های عملیاتی محدود هستند؟

   

  بزرگترین چالشی که با آن روبرو خواهید شد، پیدا کردن سازنده ای است که پنجره های ترمال بریک را در پنجره سبک مورد نیاز شما تولید می کند. شوخی کردم، اصلاً نباید چالشی باشد. پنجره های ترمال بریک را باید به راحتی در همه سبک های عملیاتی رایج یافت از جمله:

   

  • پنجره های لولایی
  • پنجره های کشویی
  • پنجره های لیفت اند اسلاید
  • پنجره های آکاردئونی
  • پنجره های ثابت
  •  

  شما همچنین می توانید پنجره هایی با شکل خاص را از برخی تولید کنندگان پنجره های ترمال بریک درخواست کنید. 

   

  درباره پنجره دوجداره ترمال بریک تهران بخوانید

  رابطه بین ترمال بریک و عملکرد حرارتی چیست؟

   

  اگر یک قاب فلزی دارای شکست حرارتی نباشد، سطوح بالایی از اتلاف حرارت را از طریق قاب تجربه خواهید کرد. این امر باعث کاهش مقدار Uf سیستم (عملکرد حرارتی قاب) و متعاقباً کاهش عملکرد حرارتی کلی پنجره/در (مقدار Uw) می شود.

  اگر در بیشتر موارد از سیستم پنجره/در شکسته حرارتی استفاده نشود، دستیابی به الزامات عملکرد حرارتی برای پروژه غیرممکن خواهد بود.

  به منظور رعایت الزامات عملکرد حرارتی مدرن (و برای دستیابی به حداقل الزامات مقررات ساختمانی برای عایق حرارتی)، یک پروفیل ترمال بریک باید همراه با یک واحد شیشه عایق با مقدار Ug 1.1 W/m2K به عنوان حداقل استفاده شود. شما می توانید این مقدار Ug را با استفاده از یک واحد دو جداره با پوشش ee پایین و پرکننده گاز آرگون به دست آورید .

   

  معایب پنجره ترمال بریک

   

  پنجره‌های ترمال بریک با حفظ حرارت، یکی از نوعی پنجره‌های کاربردی و محبوب در ساختمان‌ها هستند. این پنجره‌ها دو لایه شیشه دارند که با یک فاصله هوایی بین آنها قرار می‌گیرند که به عنوان عایق حرارتی عمل می‌کند. این نوع پنجره‌ها مزایای زیادی دارند اما همچنین معایبی نیز دارند که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم:

  1. قیمت: پنجره‌های ترمال بریک با توجه به استفاده از فلز آلومینیوم، هزینه تولید و نصب بالاتری نسبت به پنجره‌های دیگر دارند. این مساله می‌تواند برای برخی از مشتریان معایبی را به همراه داشته باشد.

  2. وزن: پنجره‌های ترمال بریک، وزن بیشتری نسبت به پنجره‌های دیگر دارند. این موضوع ممکن است در مواردی که نیاز به نصب پنجره در طبقات بالا یا جاهایی با سازه ضعیف داریم، مشکل ساز شود.

  3. نیاز به فضای بیشتر: پنجره‌ کشویی ترمال بریک، نیاز به فضای بیشتری در مقایسه با پنجره‌های دیگر دارند. این موضوع می‌تواند در مواردی که فضای محدودی برای نصب پنجره وجود دارد، مشکل ساز شود.

  4. تعمیر و نگهداری: پنجره‌های ترمال بریک، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به پنجره‌های دیگر دارند. اما در صورت خراب شدن  هزینه تعمیر پنجره بالاتری را به همراه دارد.

  5. نصب: نصب پنجره‌های ترمال بریک به دلیل پیچیدگی بیشتر در مقایسه با پنجره‌های دیگر، زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین نیاز به تخصص و تجربه در نصب این نوع پنجره‌ها به منظور جلوگیری از نشتی هوا و حرارت، الزامی است.

  به طور کلی، پنجره‌های ترمال بریک با توجه به مزایایی که ارائه می‌دهند، در بسیاری از موارد انتخاب خوبی هستند. اما قبل از تصمیم‌گیری برای نصب این نوع پنجره‌ها، بهتر است مزایا و معایب آنها را به دقت بررسی کنید و با توجه به نیازها و محدودیت‌های خودتان، تصمیم صحیحی را بگیرید.

  پنجره ترمال بریک در تهران،کرج وکل کشور

   

  اگر پنجره های ترمال بریک را برای خانه ای در منطقه تهران، کرج در نظر بگیرید، خوشحال خواهید شد که بدانید هنوز ارزش آن را دارند. حتی تولیدکنندگان محلی آن منطقه آنها را به روشی مخصوصاً برای منطقه تهران مناسب می سازند.

  از آنجایی که تهران و کرج در تابستان منطقه بسیار گرمی است، پنجره های ترمال بریک برای نمای جنوبی و غربی خانه شما توصیه می شود. اگر زیاد در معرض نور خورشید قرار می گیرید، از این تأثیرات بر تهویه مطبوع و قبض انرژی خود قدردانی خواهید کرد. اگرچه مردم معمولاً عایق را به عنوان یک ویژگی مفید در مناطق سرد می دانند، اما محافظت در برابر آفتاب و گرما می تواند بسیار مفید باشد.

  اگر هنوز در تلاش هستید تا بفهمید که آیا باید روی پنجره های ترمال بریک برای خانه خود سرمایه گذاری کنید، با کارشناسان درب و پنجره دوجداره تکویندوز صحبت کنید. 

  پروژه پنجره دوجداره آلومنیومی باغ فیض تهران

  پروژه پنجره دوجداره آلومنیومی باغ فیض تهران

  پروژه پنجره ترمال بریک نواب تهران

  پروژه پنجره ترمال بریک نواب تهران

  پروژه پنجره دوجداره خم یافت آباد تهران

  پروژه پنجره دوجداره خم یافت آباد تهران

  پروژه پنجره دوجداره آلومینیومی تهرانسر تهران

  پروژه پنجره دوجداره آلومینیومی تهرانسر تهران

  پروژه درب و پنجره دوجداره قیطریه تهران

  پروژه درب و پنجره دوجداره قیطریه تهران

  Data processing Company Project

  Data processing Company Project

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  پنجره ترمال بریک چیست؟نحوه عملکرد پنجره ترمال بریک چگونه است؟
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  ادامه مطلب
  پنجره کشویی ترمال بریک

  پنجره کشویی ترمال بریک

  پنجره کشویی آلومینیومی ترمال بریک با ورود انواع مختلف پنجره ترمال بریک کشویی یا ریلی به بازار درب و پنجره دوجداره دیگر سیستم کشویی به یک یا چند گزینه محدود ...